Home > CCA

CCA

16 Jan 2017 to 07 Nov 2020

CCA Deployment 2017

Updated:  1st February 2017
JURONG PRIMARY SCHOOL  (CO-CURRICULAR ACTIVITIES 2017)
Category CCA Teachers-in-charge
Advisor Day Time  Venue
Sports & Games
Basketball
(Coach)
Mr Kamarudin
Mrs Chin-Lee Mau Kin*
Ms Rose Marianne
Ms Audrey Ang
Mr Mohamad Hairi (UT CTr)
Mr Hakim Thursday
3pm
to
5pm
Basketball Court
( B1-06/B1-07)
Badminton
(Coach)
Mr Ayatollah
Mrs Serene Lim-Song*
Ms Sim Shan Ting
Mdm Noorkiah Mohd Hashim
Ms Vasheela Mumtaj (UT CTr)
Mdm Ng Kim Ling (AED)
Mr Hakim Hall
(B1-02/B1-03)
Football
Ms Melissa Ng
Mr Yap Shun Yi*
Mr Zailany Findy
Mdm Sharmala
Mrs Ismail (ST)
Mr Hakim Field
 (B1-04/B1-05)
Aesthetics Brass Band
(Instructors)
Mrs Rosalind Chin
Ms Shirley Ong*
Ms Zhang Sihan
Ms Yvonne Zheng
Ms Yvonne Band Room / Canteen
Chinese Musical Instruments Ensemble
(Instructors)
Mr Wee Wei Min
Mr Jeremy Tan*
Ms Chuliet Ang
Ms Gu Si Yuan
Ms Yvonne AVA 1 / AVA2
Choir
(Instructors)
Mdm Sim Chui Ha
Ms Yue Hui Xian*
Ms Teng Pei Fang
Ms Karen Ng
Ms Yvonne B3-09
Ballet
(Instructors)
Mdm Er Wei Lin
Mdm Chong Su Fang*
Mdm Huang Yan (ST)
Ms Nur Hanisah 
Ms Yvonne B4-01
(Music Studio will be used if dance is involved in the CCA Modular)
Chinese Dance
(Instructors)
Mdm Huang Kun
Mdm Fadzila*
Mdm Amilia (ST)
Ms Teoh Kiah Mun
Ms Yvonne  B3-06 
(Music Studio will be used if dance is involved in the CCA Modular)
Indian Dance
(Instructors)
Mdm Roslina
Ms Jeevetha*
Mrs Raj Navamani (ST)   
Mr Zul  B3-07
(Music Studio will be used if dance is involved in the CCA Modular)
Malay Dance
(Instructors)
Mdm Sarimah Sainin
Mdm Lydia Song*
Mrs Josephine Rama (CATr)
Ms Siti Nurul Syafiqah (UT CTr)
Mr Zul   B3-08
(Music Studio will be used if dance is involved in the CCA Modular)
Art Club
Mrs Sheila Gerad
Mdm Hasyimah*
Mdm Jane Yong
Mrs Wendy Looi (ST)
Mdm Siti Nur Aisha (AED)
Ms Cong Hui
Mr Zul Art Room / B3-01
Clubs Mindsports
Mr Lim Daw Wee
Mr Yeong Hoong Munn*
Mrs Maalini (ST)
Mdm Shamini
Mr Zul B3-02 / B3-03
Robotics

Mr Anthony Chew
Mdm Nurul Husna*
Ms Cheong Gui Ying
Mr Low Heng Chong (FATr)
Mr Zul Computer Labs 3 /
A3-09
(A3-09 and Lab 2 to be rotated between Robotics and IT Clubs)
IT Club
Mdm Ho Wei Lin
Mr Pua En*
Mdm Ruhaya (ST)
Ms Ho Meiling
Mdm Anniah Shofina (AED)
Mr Zul Computer Labs 1,2
(A3-09 and Lab 2 to be rotated between Robotics and IT Clubs)
Uniformed Groups Brownies
Ms Norashikin Hambali
Ms Pek Ming Rang*
Mdm Faridah (ST)
Ms NurSyakilla
Mr Hakim A2-08/A2-09
Scouts Ms Lee Pei Sze
Mr Cai Jiansheng*
Mr Chen Zhuangwei
Mrs Doreen Kieu
Mr Hakim Einstein / Darwin Labs 
P3 CCA Modular  Dance Mdm Angela Tang Mr Zul Respective CCAs
Sports Mr Halimi
PA/VA Mrs Eunice Chew
UG/Clubs Mdm Rina Toh